اوباما، لحظه اعلام خبر تیراندازی مرگبار + عکس


00000000000000012843

00000000000000012843

 

 
کاخ سفید تصویری از اوباما در حالیکه خبر تیراندازی مرگبار در دانشکده علوم اورگون را مشاهده می‌کند منتشر کرد.

روز گذشته تیراندازی در دانشکده علوم ایالت اورگون آمریکا ۱۵ کشته بر جای گذاشت. بنا به گزارشات حادثه در ساعت شروع کلاس های درس اتفاق افتاد که طی آن ۲۰ نفر هم زخمی شدند. پلیس آمریکا می‌گوید فرد تیرانداز کشته شده و این دانشکده، تعطیل شده است.

در همین حال کاخ سفید تصویری از باراک اوباما هنگام مشاهده گزارش این حادثه منتشر کرد.

اوباما پس از اعلام این خبر طی یک سخنرانی از کاخ سفید در واکنش به حادثه تیراندازی دانشکده علوم ایالت اورگون گفت در این کشور این گونه حوادث به یک مسئله عادی تبدیل شده است.

رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی که فایل ویدیویی آن توسط کاخ سفید منتشر شد، خطاب به میلیونها آمریکایی در مورد افزایش نرخ کشتارهای جمعی در این کشور هشدار داد.

حادثه تیراندازی اورگون دویست و نود و چهارمین حادثه از این نوع در سال ۲۰۱۵ بوده است. پیش از این حادثه در حوادث مشابهی مثل مدرسه ابتدایی سندی هوک و کلیسای چارلستون در کارولینای جنوبی و دیگر حوادث از سال ۲۰۱۳ تا کنون ۱۲۳۶ نفر کشته شده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>