بیوگرافی موگرینی (نماینده عالی اتحادیه اروپا) + عکس


173218_711

 

Federica_Mogherini_daticamera

فدریکا موگرینی

نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی
مشغول به کار
۱ نوامبر ۲۰۱۴
متصدی پیشین: کاترین اشتون
نایب رئیس کمیسیون اروپا
مشغول به کار
تاریخ انتصاب
۱ نوامبر ۲۰۱۴
رئیس‌جمهور: ژان-کلود یونکر
وزیر امور خارجه ایتالیا
مشغول به کار
۲۱ فوریه ۲۰۱۴ – ۳۱ اکتبر ۲۰۱۴
نخست وزیر: ماتئو رنتسی
پس از اما بنینو
پیش از پائولو جنتیلونی
اطلاعات شخصی
تولد ۱۶ ژوئن ۱۹۷۳ ‏(۴۲ سال)
رم، ایتالیا
حزب سیاسی حزب دموکراتیک ایتالیا
همسر: متئو ربسانی
فرزندان: دو فرزند
آلما ماتر
دانشگاه: ساپینزا رم

 

فدریکا موگرینی (به ایتالیایی: Federica Mogherini) (زاده ۱۶ ژوئن ۱۹۷۳) سیاستمدار ایتالیایی از حزب دموکراتیک ایتالیا است. وی در سال ۲۰۱۴ به عنوان نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی جانشین کاترین اشتون شد و پیش از آن وزیر امور خارجه کشورش بود.

از فدریکا موگرینی به عنوان یک «سیاستمدار نمونه‌وار چپ میانه برای نسل خودش» یاد می‌شود که در دهه ۱۹۹۰ با نژادپرستی، بیگانه‌هراسی و آپارتاید مبارزه می‌کرده‌است و اکنون عقاید چپ رادیکال خود را کنار گذاشته‌است.

او مخالف تحریم روسیه می‌باشد و از سوی برخی مقامات اروپایی به طرفداری از مسکو متهم می‌شود
زندگی
موگرینی تحصیلات خود را در رشته فلسفه سیاسی در دانشگاه ساپینزا رم گذرانده و عنوان پایان‌نامه او «رابطه سیاست و دیانت در اسلام» بوده‌است.

فدریکا در ۱۵ سالگی عضو شاخه جوانان حزب کمونیست ایتالیا شد. او در سال ۲۰۰۱ عضو شورای ملی حزب دمکرات‌های چپ شد و در دفتر روابط خارجی این حزبِ سوسیال دمکرات فعالیت کرده و در مسائل مربوط به فرایندهای صلح خاورمیانه و ارتباط با احزاب سوسیالیستی اروپا و آمریکا فعال بود. با تأسیس حزب دمکراتیک ایتالیا در سال ۲۰۰۷ موگرینی در دفتر رئیس حزب والتر ولترونی مشغول به کار شد و در سال ۲۰۰۸ به عنوان نماینده پارلمان ایتالیا برگزیده شد. وی در فوریه ۲۰۱۳ به عنوان وزیر امور خارجه در کابینه ماتئو رنتسی انتخاب شد و از سال ۲۰۱۴ نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>