بیوگرافی کامل لوسیانو ادینهو + عکس


331637_746

 

1309_orig

 

ادر لوسیانو (به پرتغالی: Éder Luciano) ملقب به ادینیو (به پرتغالی: Edinho) بازیکن فوتبال اهل برزیل است که هم‌اکنون در باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز بازی می‌کند.

او در مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران ۷۱ گل به ثمر رسانده است و از نظر تعداد گل، بهترین گلزن خارجی تاریخ لیگ فوتبال ایران می‌باشد.

پیوستن به تیم ملی ایران

ادینهو برای پیوستن به تیم ملی فوتبال ایران تلاش‌هایی داشت که سرانجام موفق به این کار نشد.

با اينکه چند روز قبل در خبرها آمده بود که ادينهو با تراکتور به توافق نرسيده اما اين مهاجم برزيلي ناگهان سر از تبريز در آورد تا همه ابهامات و شايعات پايان يابد و بعد از کش و قوس فراوان تراکتوري شود. خط حمله تيم تبريزي که از قضا به يک مهاجم باتجربه نياز داشت اما بايد ديد لوسيانو همان ادينهو گلزن سابق است يا آب و هوايش به کلي در برزيل عوض شده است.»

ادينهو با هم‌تيمي‌هايش رسيد
درست زماني که بازيکنان پس از پشت‌سر گذاشتن اردو در تهران يعني جمعه بعد ازظهر به تبريز رسيدند ادينهو هم به اين شهر رسيد تا علاقه‌اش را به ساير هم‌تيمي‌هايش ثابت کند! او به هتل پارس که از قبل برايش رزرو شده بود رفت و منتظر ماند تا مسئولان باشگاه و نظمي بيايند تا قراردادش را امضا کند تا همان جا قال قضيه کنده شود! جمشيد نظمي، مديرعامل تراکتورسازي هم که نمي‌خواست مهاجم برزيلي دوباره هوايي شود. به هتل رفت و همان جا قرارداد اين تازه‌وارد بسته شد. در هنگام ثبت قرارداد مديربرنامه‌هاي ادينهو که در اين مدت زحمت مذاکره‌هاي غيرمستقيم را مي‌کشيد نيز حضور داشت!»

لوسيانو ی منضبط
ادينهو از امروز هم در تمرينات شرکت مي‌کند تا نشان دهد برخلاف ديگر خارجي تيم يعني علا بازيکن منضبطي است. او قصد دارد هر طور شده خودش را در تراکتور ثابت کند و به منتقدانش بگويد که هنوز همان لوسيانوي سابق است چون در اين مدت حرف‌هاي زيادي پشت سر او شنيده مي‌شود و بعضي‌ها اعتقاد دارند ادينهو اگر خوب بود نمي‌گذاشت تيمش، مس سقوط کند.»

راه‌حل پيشنهادي باشگاه عملي نشد
ادينهو فعلا در هتل پارس مستقر است تا طبق روال هميشگي باشگاه براي او خانه پيدا کند. او همسر و بچه‌هايش را هم با خود نياورده است و ترجيح داده که اول يک جاي درست و حسابي براي زندگي پيدا کند تا خانواده‌اش از آمدن به تبريز پشيمان نشوند و يک وقت نظر او را عوض نکنند چون همان طور که مي‌دانيد ادينهو پس از کلي تلاش توانسته نظر موافق همسرش را جلب کند گرچه تبريزي‌ها اصرار داشتند که او حتما با خانواده به تبريز بيايد چون تراکتوري‌ها اعتقاد دارند اگر خانواده‌اش تبريز را مي‌بينند قيد برزيل را براي هميشه مي‌زنند!

ادينهو از ديد فني
از نظر فني بايد گفت که ادينهو قابليت بازي با هر دو پا را دارد. ضربات ايستگاهي يا همان شروع مجدد يکي از مهم‌ترين راهکارهاي تيم‌ها براي رسيدن به گل است که ادينهو در اين زمينه توانمند است. بارزترين ويژگي اين مهاجم سرعت بالا و توانايي‌اش در گلزني است. او سرزن و شوتزن قابلي هم هست. هرچند گاهي تک‌روي مي‌کند و به فوتبال نمايشي رو مي‌آورد!

آمار گلزني
ادر لوسيانو آمار گلزني قابل توجهي دارد. او در ليگ هفتم و در فصل اول حضورش در مس ۹ بازي کرد و تنها يک گل زد اما در فصل بعد در ۳۲ بازي ۱۰ گل به ثمر رساند. پيشرفت ادينهو ادامه داشت و در ليگ نهم ۱۴ گل حاصل ۲۹ بازي او با پيراهن مس بود. اين مهاجم برزيلي در ۳۳ بازي ليگ دهم هم ۲۲ گل زد و چيزي نمانده بود که آقاي گل شود. اما او با اختلاف دو گل کفش طلا را به رضا نوروزي باخت.»

۲/۱ ميليارد
حالا هم گفته مي‌شود ادينهو با رقمي حدود ۲/۱ ميليارد تومان در ۳۲ سالگي به تبريز آمده تا دومين بازيکن گران‌قيمت تراکتور و روي کاغذ سومين ستاره باارزش (مالي) ليگ چهاردهم لقب گيرد. هرچه هست تا اينجا اين مهاجم برزيلي گران‌ترين بازيکن خارجي ليگ محسوب مي‌شود.»

بازگشت پرفروغ
ادينهو پس از دو سال حضور در فوتبال امارات و تيم الشارجه بار ديگر به مس کرمان پيوست و پس از هشت هفته موفق شد بار ديگر به روند گل‌زني خود در ليگ برتر ادامه دهد. او آخرين بار در هفته‌ي سي و چهارم ليگ دهم موفق شده بود برابر راه‌آهن سورينت در دقيقه‌ي ۳۵ گل بزند.»

ادينهو پس از غيبت ۷۷ هفته‌اي خود در ليگ برتر، در ليگ سيزدهم هفت هفته براي رسيدن به گل منتظر ماند و در نهايت با يک دبل پس از ۷۵۹۵ دقيقه مي‌توانست زمينه‌ساز نخستين‌ پيروزي کرماني‌ها در ليگ سيزدهم برابر فولاد صدرنشين شود که البته اين پيروزي با گل دقيقه‌ي ۸۸ سروش رفيعي ناکام ماند.»

او در ليگ سيزدهم که با سقوط کابوس‌وار مس کرمان براي او و هم‌تيمي‌هايش به پايان رسيد، موفق شد در مجموع ۳۱ بار پيراهن مس را در دو رقابت جام حذفي و ليگ برتر بر تن کند و ۱۲ گل به ثمر برساند. او در ۲۶ بازي در ليگ برتر ۸ گل به ثمر رساند تا با اختلاف تنها ۶ گل نسبت به کريم انصاري‌فرد دهمين گل‌زن برتر ليگ سيزدهم لقب گيرد.»

نکته‌ي جالب آن است که ادينهو در آخرين فصل حضور خود در مس کرمان پيش از حضور مجدد در ليگ سيزدهم پنج‌بار دبل انجام داد و در يک بازي برابر شهرداري تبريز نيز موفق به زدن ۵ گل شد.»

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>