طلسم ۱۴ ساله ایران مقابل عمان نشکست/ شاگردان کی‌روش صدرنشین ماندند


94-07-77

94-07-77
دیدار تیم‌های فوتبال ایران و عمان در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی با تساوی به پایان رسید.

دیدار تیم‌های فوتبال ایران و عمان در گروه D مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا عصر امروز از ساعت ۱۸ در ورزشگاه سلطان بن قابوس مسقط با حضور حدود ۱۵ هزار تماشاگر آغاز شد که در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

پیش از این دو تیم ۱۰ بار رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌ بودند که ۵ پیروزی از آن تیم ملی ایران، ۲ برد از آن تیم ملی عمان و ۳ تساوی رقم خورده بود. این تساوی چهارمین بار بود که دو تیم امتیازات را تقسیم کردند. ایران در ۱۴ سال گذشته نتوانسته عمان را شکست دهد.

شاگردان کی‌روش با این تساوی ۸ امتیازی شدند و در صدر جدول باقی ماندند.

به علت درگذشت هادی نوروزی بازیکنان ایران با روبان مشکی روی سینه خود در زمین مسابقه حاضر شدند.

گل‌ها: سعد سهیل ۵۲ برای عمان و سیدجلال حسینی ۷۰ برای ایران

نیمه نخست:
در همان دقایق ابتدایی بود که عماد الحسنی بازیکن عمان در یک موقعیت خطرناک قرار گرفت اما علیرضا حقیقی دروازه‌بان تیم ملی توپ را با پایش به کرنر فرستاد.

عمانی‌ها در اوایل بازی توپ و میدان را در اختیار داشتند و در دقایق ۱۱ و ۱۲ پشت محوطه جریمه ایران صاحب ضربه ایستگاهی شدند اما نتوانستند موقعیت خطرناکی را روی دروازه حقیقی خلق کنند.

در دقیقه ۱۶ روی حرکت خوب وریا غفوری از جناح راست ایران صاحب ضربه ایستگاهی شد که ملی‌پوشان ایران هم از آن بهره‌ای نبردند.

در دقیقه ۲۲ عمان از جناح راست صاحب ضربه ایستگاهی شد که پس از سانتر با ضربه سر امید ابراهیمی توپ به کرنر رفت. روی ضربه کرنر هم عمانی‌ها شوتی به سمت دروازه ایران زدند که با واکنش حقیقی روبرو شد هرچند که پیش از آن خطای بازیکن عمان گرفته شده بود.

در دقیقه ۲۵ عمانی ها روی ضد حمله موقعیت خطرناکی را روی دروازه حقیقی خلق کردند که ضربه عماد الحسنی با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۲ احسان حاج‌صفی پرتاب اوتی را در محوطه جریمه عمان انجام داد که مهدی طارمی روی هوا برخوردی با دروازه‌بان عمان داشت که با اعتراض بازیکنان حریف روبرو شد.

در دقیقه ۴۳ احمد مبارک بازیکن عمان از پشت محوطه جریمه ایران ضربه‌ای را به سمت دروازه حقیقی زد که با واکنش گلر ایران همراه شد.

نیمه دوم:
در دقیقه ۵۲ بازیکن عمان از جناح چپ تیمش سانتری را به سمت دروازه ایران کرد که پس از اشتباه علیرضا حقیقی در عدم خروج و تعلل سیدجلال حسینی و احسان حاج‌صفی توپ به تیرک دوم رسید و توسط سعد الموخانی به گل تبدیل شد.

در دقیقه ۶۷ عید الفارسی صاحب موقعیت خطرناکی شد که نتوانست از آن استفاده کند و توپ به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۰ احسان‌حاج‌صفی از سمت چپ نفوذی را انجام داد که تا خط اوت پیش رفت و ارسالی به روی دروازه عمان داشت. سیدجلال حسینی مدافع پیش تاخته ایران در دهانه دروازه قرار داشت و با بغل پا توانست دروازه عمان را باز کند.

سید جلال حسینی، مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان پس از به ثمر رساندن گل تساوی مقابل عمان تصویر مرحوم هادی نوروزی را نشان داد.
در دقیقه ۹۰+۱ ضربه سنگین محمد البلوشی با فاصله اندکی از کنار دروازه علیرضا حقیقی گذشت.

قضاوت این دیدار برعهده والنتین کوالنکوف از ازبکستان بود. وی به عید الفارسی از عمان و مهدی طارمی و اشکان دژاگه از ایران کارت زرد نشان داد.

ترکیب ایران:
علیرضا حقیقی – پژمان منتظری – سیدجلال حسینی – احسان حاج صفی- وریا غفوری – امید ابراهیمی – اندرانیک تیموریان – اشکان دژاگه – سردار آزمون (کاوه رضایی-۸۶) – مهدی طارمی (امید عالیشاه-۸۲) و وحید امیری (مهدی ترابی -۶۰)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب عمان:
علی الحبسی، محمد المسلمی، محمد البلوشی، رید صالح، عید الفارسی، قاسم سعید (محمدعلی سیابی-۸۷)، سعد الموخانی، احمد مبارک، عبدل سلام الموخانی، علی سلیمانی البوسادی، عماد الحسنی (محمد علی-۷۵)
سرمربی: پل لوگوئن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>