مذاکره با جانشین کواچ؛ مربی آرژانتینی به نیمکت والیبال ایران نزدیک شد


94-08-9e51

94-08-9e51
فدراسیون والیبال ایران مذاکره‌اش را با گزینه‌های مختلف آغاز کرده است و حالا به نظر می‌رسد مربی آرژانتینی شانس بیشتری نسبت به سایر گزینه‌ها داشته باشد.

موضوع سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران این روزها بسیار داغ است و به قول معروف هر دم از این باغ بری می‌رسد. کواچ به ایران آمد و آخرین دفاعیات خود را مطرح کرد تا فدراسیون والیبال راحت‌تر بتواند برای آینده تیم ملی تصمیم‌گیری کند.

چند راه پیش‌روی کواچ و فدراسیون ایران وجود داشت؛ اول اینکه بوبان بماند و دستیاران خود را تقویت کند و دیگری اینکه با این مربی صربستانی قطع همکاری شود. با توجه به شرایط به نظر می‌رسد که گزینه دوم یعنی قطع همکاری با کواچ محتمل‌تر از راه اول است، چراکه شنیده شده فدراسیون والیبال به طور غیر رسمی مذاکره‌اش را با چند گزینه آغاز کرده است.

یکی از جدی‌ترین گزینه‌های هدایت تیم ملی والیبال ایران که این روزها نامش در محافل رسمی و غیررسمی مطرح می‌شود، رائول لوزانو است. وی بازیکن سابق و مربی آرژانتینی والیبال است که در رده باشگاهی سرمربیگری تیم‌های مطرح رکس پوردنونه، اسپولتو، سیسلی ترویزو، متروپولیتن، ایراکلیس تسالونیکی، پالرمو و ماچراتا را بر عهده داشت و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ سرمربی تیم ملی والیبال لهستان بود.

وی توانست این تیم را به مدال نقره قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۶ برساند و در المپیک ۲۰۰۸ لهستان با هدایت او به مقام پنجم اکتفا کرد. رائول لوزانو در سال ۲۰۰۹ هدایت تیم ملی والیبال آلمان را برعهده گرفت و تا سال ۲۰۱۱ نیز سرمربی ژرمن‌ها بود.

یکی از نزدیکان رائول لوزانو خبر مذاکره فدراسیون والیبال با رائول لوزانو را تایید کرد و گفت: «رائول مذاکراتی با فدراسیون والیبال ایران انجام داده است که این مذاکرات از طریق ایمیل صورت گرفته است. لوزانو برای تایید نهایی باید شرایط را بیشتر بررسی کند تا بتواند بهترین تصمیم را اتخاذ کند. فکر می‌کنم تکلیف لوزانو با فدراسیون ایران تا کمتر از یک ماه دیگر مشخص شود.»

به این ترتیب به نظر می‌رسد که فدراسیون والیبال تصمیمش را برای قطع همکاری با کواچ گرفته است و از حالا به دنبال جایگزین برای وی است. محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال اخیراً اعلام کرده است یا کواچ را نگه می داریم و دستیاران خوبی در اختیار وی قرار می دهیم و یا باتوجه به محدودیت زمانی که داریم یک مربی بهتر از کواچ که شرایط مناسب تر از او برای حضور در ایران داشته و البته سرشناس هم باشد را انتخاب می‌کنیم، اما پیش از آن باید تکلیف کواچ را روشن کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>